Poradnik Franklina, czyli jak wychować rodzica.

Skończyło się rumakowanie i od dzisiaj Franciszek powraca do  rehabilitacji. W wymiarze zmniejszonym godzinowo, ale nie zamierzamy rozleniwiać Dziedzica, bo już w ogóle wejdzie nam na głowę. Jak można było się spodziewać Franklin przywitał Ciocię Rehabilitantkę miną nieszczęśnika numer 726 i płaczem w stylu: „jestem taki nieszczęśliwy!”. Tym samym nie będziemy odpuszczać i jutro z rana przyjeżdża na rehabilitację Ciocia Ania- wielka miłość Franka, więc liczymy, że wszystko wróci do normy.

Po słowach Pani Specjalistki, że „Franek jest mądrzejszy niż nam się wydaje” i to standardowy „zdolny, ale leń” nasz syn podejrzewany jest o notoryczne sterowanie rodzicami. Przykłady:

* Tato wyłącza telewizor- Franklin stosuje focha, a kiedy to nie skutkuje, posyła tacie kilka buziaków i zaczyna mrugać… w kierunku telewizora. Tak przekupiony tato włączs synowi bajki i tym samym wynik telewizorowej potyczki to 0:1 dla Franciszka.

*Jedną z ulubionych Frankowych metod sterowania jest odłączanie się od respi. Robi to szybko i skutecznie, a że ma zapas kilku swoich oddechów, nasz zawał wita zawsze z szerokim uśmiechem.

*Ach i jedzenie! Dziś w połowie kolacji zasnął. Zasnął tak mocno i tak twardo, że postanowiliśmy go odłożyć do łóżka, a jego porcję „dojeść”. Kiedy tylko Franciszek wylądował na swoim posłaniu, otworzył lewe oko, potem prawe oko, a potem przesłał tacie całusa. Wyspany. Po pięciu minutach. W ramach rodzicielskiej konsekwencji kolację dojadł osobiście.

***

Info dla zgadujących: w piątek nie obchodzimy Frankowych imienin (są w październiku). A uroczystość dotyczy taty. 🙂

11 myśli w temacie “Poradnik Franklina, czyli jak wychować rodzica.

 1. dzieci zazwyczaj są mądrzejsze niż sądzimy!:) a tacie w piątek zyczenia skłądac bedziemy. spokojnego wieczoru i później nocy życze:)

 2. To Ci Franek 😀 Spryciarz mały 😀
  No ale kto się oprze tym przesłodkim buziakom i mruganiu przepięknymi oczętami 😀
  No a skoro uroczystość dotyczy taty to na jednym piwku się nie skończy 😀
  Przywiozę co najmniej czteropak 😀
  Pozdrawiam !!!

 3. Uwielbiam Was czytać:) Moja jedenastomiesięczna córcia Zuzia niczym Dziedzic nami steruje, foch i uśmiech na przemian 🙂 Łobuziaki Kochane. Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy:)

 4. No i jest …cały Franek i te jego czarujące spojrzenia bez względu na to czy działają na kobiety czy na faceta typu TATA 😀 Cóż więc staruszkowie jesteście skazani na te fochy i te spojrzenia numer 726 i w ogóle na wszystkie czary mary Waszego Dziedzica 😉 Mamo Aniu, tata Szymon coraz młodszy tak więc czekam tylko na okazję, żeby ten jego tyłeczek wyklepać tyle razy ile to koniecznie. Buziaki dla całej gromadki Franklinowskich i do miłego już wkrótce….NIESPODZIANKA… 😀

 5. To znaczy że Mały Dziedzic jest w pełni formy, siły i dobrego humoru:) Tak trzymać aby uśmiech nie znikał z jego kochanej buźki:) A rodzice dzięki temu będą szczęśliwsi. Pozdrawiam i śle miliony radosnych buziaków:)

 6. „W ramach rodzicielskiej konsekwencji kolację dojadł osobiście.” – ale się uśmiałam 😀

  a w takim razie wszystkiego najlepszego dla Taty solenizanta lub jubilata 😀

 7. Frankowej mamie, frankowym babciom i ciociom, czyli całej Dziedzicowej Babskiej Armii Niezwyciężonej z okazji babowego święta słodkiego buziaka i ciepłe uściski przesyła Kuba i jego tata.

 8. Kalendarzom śmierć! Tacie wszystkiego najlepszego, szczęścia, radości, miłości(choć jak widać TO już ma). Małego spryciarza ściskam i całuję. Wujkowi Foto zwracam honor!

 9. witam i pozdrawiam serdecznie cała rodzinkę – specjalne życzenia dla naszej dzielnej kobitki w dniu święta wszystkim dam, oraz życzenia z okazji jutrzejszego Tatowego święta urodzinowego bądź imieninowwego:-) (stawiam bardziej na urodziny).
  Miło słyszeć, że Franuś w dobrej formie,wie co robi chłopak,jak na Dziedzica przystało,od najmłodszych lat posiadł już zdolność sterowania:-)
  Moja 2,5 letnia córeczka sama już steruje sprzętem i pilotem,często z wszelką premedytacją wyłącza nam telewizor w kulminacyjnym momencie, np.podczas oglądania skoków jak Stoch leci w górze- i patrzy z szerokim uśmiechem na nasze zdziwione twarze:-))
  Miłego dnia!

 10. ja wiem ja wiem Tata ma urodzinki 🙂 nie wiem które ale czy to ważne 😉 wszystkiego najlepszego – spełnienia najskrytszych marzeń.
  A tobie Babo Kochana wszystkiego najlepszego z samego rana, moc uścisków i dużego tulipana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *