Wiem, jestem okropna, że wieści o Dziedzicu ostatnio tak dawno temu…

Doba powinna mieć przynajmniej cztery godziny więcej. Przynajmniej w naszej rodzinie. Od ostatniego wpisu minęło zaledwie trzy dni, a ja się czuję ,jakbym popełniła grzech śmiertelny nie referując na bieżąco osiągnięć Dziedzica. Niestety w tym tygodniu cierpimy z Frankowym tatą na chroniczny brak czasu.

Co u Franka?

Franuś od ostatniego razu przebył już połączenie z Trilogy numer trzy. Dlaczego? W nocy z poniedziałku na wtorek Dziedzic wpadł w szalony niepokój. Okazało się, że Trilogy zaczął mu bezwzględnie pakować oddechy o takiej objętości, że Franek nie był w stanie spokojnie zasnąć. Ponieważ noc była głęboka przełączyliśmy respi na Legendaira, a rano znów na Trilogy. Do tej pory nie wiemy, co było przyvzyną dziwnego „zachowania” Trilogy”- tato będzie to dziś konsultował z Doktorem Opiekunem. Od tej pory Dziedzic już niemal zupełnie przejął nad nim kontrolę. Zdarza się oczywiście, że się pokłócą- ale wówczas (co może zabrzmi brutalnie) wystarczy odłączyć Franka na 5 sekund od respi, mały nabierze trzy-cztery swoje oddechy (płytkie, bo płytkie, ale swoje) i po podłączeniu współgra z maszyną. Jak każda mama uważam, że tylko moje dziecko jest takie mądre, ale ono naprawdę jest! 🙂

Dzisiejsza noc przebiegła spokojnie. Jaśnie Panicz wylądował oczywiście w łóżku rodziców, ale nie z powodu respi. Z powodu… miłości, przytulanek i buziaków. No i spałam pomiędzy dwoma grzejnikami- bo i tata i syn oddają tyle ciepła, że mrozy nam niestraszne!

Z wieści jedzeniowych:

-Francesco podjada całkiem ładnie- naleśnik z jabłkiem, zupka od Babci, ryba, frytki (wiem, nie powinnam, ale zaledwie dwie!). Mamy problem z piciem, bo Dziedzic nie chce pić, ale myślę, że to wynik ostatnich respiratorowych przepraw.

– wieści jedzeniowy dały efekt w postaci wieści wagowych: nasz kolos w wieku 16 miesięcy waży 7,1kg i ciągle tyje! (przynajmniej taką mam nadzieję)

Z cyklu: anegdoty dla ludzi o mocnych nerwach:

Franuś leży na kanapie. Mama gotuje zupę, tato ogarnia mieszkanie. Franuś leży, leży, leży i leży. I cmoka i gada i mruga… No, ale są takie momenty w ciągu dnia, że musimy zrobić coś POZA wielbieniem naszego syna, więc tylko z daleka rzucamy ochy i achy w kiernku Dziedzica. Znudzony naszą ignorancją Franklin odpina się, respi włącza alarm, my gonimy ratować nasze dziecko, a nasze dziecko (odłączone od respiratora!) przesyła nam buziaki. No i weź potem wierz w te jego duszność matko i ojcze…

***

Galowo: zasypało nas po pas dosłownie, ale my się nie damy. Torba spakowana, zaproszenia zabrane, paznokieć umalowany i jedziemy z Ciocią M. na podbój stolicy. Są dwa powody, dzięki którym mamy możliwość brania udziału w tej całej gali. Jakie? A takie:

 

 

Do piątku berło nad blogiem przekazuję tacie. Fanki obu panów uprzedzam, że ja tu jeszcze wrócę, wyrazy miłości proszę więc składać cichutko i niepostrzeżenie… 🙂

Z wieści ważnych i pięknych:

Na świat przyszła Pola. Piękna, mądra i zapewne grzeczna. Mamie i Tacie gratulujemy i ślemy wielkiego buziaka!

 

21 myśli w temacie “Wiem, jestem okropna, że wieści o Dziedzicu ostatnio tak dawno temu…

 1. Czyli generalnie można powiedzieć że tym razem punkt dla Franka 😀
  Ja wiedziałem ze tak będzie 😀
  Pozdrawiam i trzymam kciuki !!

 2. Brawo Franek !!!!!! A teraz wszyscy Czytacze, Przyjaciele i Pomagacze powinni jednym chórem krzyknac „A nie mowilismy?!?”, bo wiedzielismy, ze tak bedzie 😀 😀 😀
  Buziaki i usciski slemy do Frankowic 😀

 3. nic tylko pogratulowac Frankowi wytrwałosci:)
  a teraz tylko trzeba się zacząć martwic o mamę czy przypadkiemjej wielki świat tak nie oczarujeże postanowi zostać celebrytka rodzinna numer jeden;)
  Pozdrowienia i buziaki dla was

 4. Ha! A nie mówiłam,że będzie punkt dla Franusia;D??
  :***
  A ja tu zaglądałam po kilka razy dziennie…ale co tam nadal tak będę robić:)
  Pozdrawiam!

 5. Mamo Anno Gratulacje!!! Właśnie podziwiam foty z gali rozdania nagród. Pięknie, pięknie, pięknie:) Gratuluję Ci przede wszystkim wspaniałego syna, który dzielnie walczy i nie poddaje się;)Pozdrawiam Was serdecznie i przesyłam buziaki dla tego małego przystojniaka. Wasza wierna czytaczka;)

 6. Tak wpadłem na bloga na onecie i mnie zabrało czytam czytam czytam wzruszyłem sie troche a na koniec się okazuje że to z mojego miasta .. Fajny zbieg okoliczności 🙂

 7. Witam 🙂

  po opublikowaniu wyników na bloga roku- odkryłam historie Franka. Franka Wspaniałego. Wiem że jest wspaniały. Rodzice również Wspaniali. od dziś będę tu codziennie. od rana (8) siedzę i czytam miesiąc po miesiącu losy Frania. jestem urzeczona.

  Wszyscy jesteście wspaniali!
  ah…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *