Samodzielność a’la Franek

Rodzice to są jednak dziwni. Szczególnie moi.

Najpierw wszem i wobec głosili, że potrzeba mi samodzielności. Tak głośno to głosili, że Ciocie i Wujkowie zebrali się, zmobilizowali, coś do jakiegoś konta zapłacili i mama i tata kupili wielki, kolorowy wózek elektryczny. W sumie całkiem fajny ten wózek. Bardzo prosty w obsłudze, ale doszedłem do wniosku, że to bez sensu… Zawsze mnie wozili, a teraz ja mam sam? Bez pomocy? Wózkiem? Nuuuuuuuuuuda! No to zacząłem udawać, że mnie ten wózek w ogóle, ale to w ogóle nie interesuje. Nawet, kiedy Babcia i Dziadek próbowali mnie namówić. Na nic się zdały mamowe prośby i tatowe sposoby. Przecież ja potrafiłem ten wózek obsługiwać! Tylko mi się nie chciało.

No i się zaczęło.

Usłyszałem, jak mama i tata szepczą po kątach, że chyba nie dam rady. Że może joystick przerobić, że misia dołożyć, że podobno SIĘ BOJĘ! Ja? Się boję? Oszaleli. Mama zaczęła już smutać, tato udawał, że się wcale nie denerwuje (choć zrobił tę minę, jak wtedy, kiedy porysowałem koszulę niezmywalnym flamastrem…), no i postanowiłem zadziałać.

Kiedy wczoraj znowu zaproponowali mi przejażdżkę na elektryku- tradycyjnie odmówiłem. No wiecie, żeby nie mieli zbyt łatwo. Nawet później, już na podwórku, kiedy Ciocia M. próbowała mnie przekonać- nadal udawałem twardziela. W końcu rodzice wpadli na pomysł, żeby zabrać mnie na prawdziwą ulicę! Wow! Tego się nie spodziewałem (nasza ulica bowiem, to gruntówka, z resztą niezbyt równa). Uparci są… (a potem pytają, po kim ja to mam?) No, ale wracając do tematu: rodzice zabrali mnie na prawdziwą ulicę i żeby tego było mało- obiecali lody! Oj… chyba musieli być mocno zdesperowani. Wszystko to było dla mnie, ale pod warunkiem, że pojadę sam! No pięknie. Wiedziałem, że będzie haczyk.

Dla swojego bezpieczeństwa (nigdy nie wiadomo, co dorosłym przyjdzie do głowy) tak od razu nie pokazałem im pełni swoich możliwości i do samiutkiego sklepu wymagałem od mamy lub taty, żeby trzymali mnie za rączkę. Tę rączkę, którą sterowałem elektrykiem. Myśleli, że nie zauważam, że oni wcale mi tej rączki nie popychają, tylko udają, że chcą pomóc. Musiałem im wybaczyć, bo przecież ja też udawałem, że nie umiem jeździć. 😉

W końcu dotarliśmy do sklepu. Ale było fajnie! Mogłem sobie wybrać, co tylko chciałem, więc idąc na całość poprosiłem o chipsy. Przed kolacją. Widziałem minę mamy, ale chyba stwierdziła, że jeden malutki chips, to nawet jej nie zaszkodzi, więc kupiliśmy takie w niebieskiej torebce i wracaliśmy do domu.

Myślałem, że w drodze powrotnej to już się rodzicom znudzi to „uczenie mnie samodzielności”, ale znowu zaczęli próbować. Nie spodziewałem się jednego. Zastosowali cios poniżej pasa. No i uległem. Mama i tata postanowili bawić się ze mną w ganianego! Ale jakiego! Zwykle to było tak, że jedno z nich uciekało, a drugie niosło mnie i respirator i ganialiśmy. Teraz i mama i tata uciekali (i mieli chipsy), a ja miałem ich gonić. Sam! No teraz to już przegięli…

Docisnąłem joystick na maksa. Miałem włączony trzeci bieg, więc jechałem naprawdę szybko i zaczęliśmy się ganiać. Nie wiedziałem, że dorośli tak wolno biegają! Nie minęła chwila, a już ich miałem obok. Co prawda tata coś mówił, że mam patrzeć, gdzie jadę, że nie do rowu, że jedzie auto i mam uważać, ale kiedyś widziałem jak chłopaki uciekali swoim rodzicom i też ich wcale nie słuchali.

Tak biegaliśmy i szaleliśmy, aż się zrobiło ciemno. Mama powiedziała, że pora na kąpiel i kolację. No to się zdenerwowałem. Krzyknąłem, że „kąpiel- nie”, nacisnąłem joystick i zacząłem uciekać. Fajne to. Mogę teraz iść, gdzie chcę, mogę ruszyć, kiedy chcę, zatrzymać się, kiedy chcę. Fantastycznie! Rodzice jednak znów zastosowali niezgodny z przepisami sposób i powiedzieli, że na podwórku czeka Babcia z wierszykiem. No to pojechałem. Kiedy tylko zorientowałem się, że po wierszyku to zaraz kąpiel znów chciałem uciekać, ale tato mnie złapał i poszliśmy do domu.

Coś zaczęli mówić, że „teraz to się zacznie…”

Czy to już ta samodzielność, a której tak głośno mówili?

Ściskam,

F.

9 myśli w temacie “Samodzielność a’la Franek

 1. Franio, to tylko przedsmak ! Musisz jednak nadal być czujny, bo jak już raz zobaczą, żeś taki zuch to zaraz zacznie się:
  – Franio, skocz
  – Franio, podaj
  – Franio, przynieś
  – Franio, kup
  – Franio daj
  ………….
  😉

 2. Rewelacyjny wpis! Superrrrrrrrrr :))))))))))) ależ masz mamo Franka talent do pisania:-) Pozdrawiam :***

  P.S jak Franko znosi taki skwar na dworze ? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *